Verslag
 

Het vroor en het sneeuwde en er woei een gure wind. De hele week, behalve donderdag 23 februari. Uitgerekend op de dag dat 150 kinderen op onze tennisbanen een clinic zouden volgen, scheen de zon. Eerst aarzelend, maar allengs met meer kracht.Dus hoefden we geen kinderen met bevriezingsverschijnselen te behandelen, maar konden we doen waarvoor we allemaal waren gekomen: tennissen.

Kinderen van de Norbertusschool krijgen uitleg van Rob Simon Kinderen van de Norbertusschool lopen zich warm

Onder leiding van Rob Simon (van Simon Tennisschool natuurlijk) liepen de kinderen zich ieder uur warm. Daarna gingen ze in kleinere groepjes aan de slag. Eerst bij het ballenkanon, waar Alfred Das ze wegwijs maakte in de basisslagen. Vervolgens probeerden ze bij Wietske Dijkstra tien minuten lang de bal op het racket te houden – onderwijl rondrennend. Daarna mochten de leerlingen overspelen met de beste dame van TV Oosterplas - Rozan Koppers -, om ten slotte de service te oefenen bij Henri van de Meijdenberg. En na afloop werden ze door Elsemarie van Mackelenberg, vanuit de bar ondersteund door El van de Laar, voorzien van limonade en appel.

Rozan Koppers speelte de bal aan (op de achtergrond het groepje met Wietske Dijkstra)Alfred Das maakt, samen met Rob Simon, de kinderen wegwijs in de basisslagen

De kinderen van achtereenvolgens basisschool Het Rondeel, Aquamarijn (twee groepen) en Norbertus, verlieten na hun uurtje tennis steeds zingend, lachend, schreeuwend en rennend het park. En ook de vrijwilligers van TV Oosterplas, voor wie het begeleiden (en in toom houden) van 150 kinderen geen dagelijkse kost is, verlieten na ruim vier uur hard werken tevreden het park. Ook al waren ze te schor om nog te zingen, het zonnetje en al die vrolijke, tevreden kinderkoppies misten hun uitwerking niet. Na afloop nemen de kinderen afscheid met een high five. Hier met Henri van de Meijdenberg
 
terug naar verslagenTerug naar verslagen